2023 Tercih Dönemi Guide Başvuruları Başladı!

"Üniversitemi en iyi ben anlatırım!" diyorsan 2023 Tercih Döneminde GUIDE olma fırsatını kaçırma!

Liseden üniversiteye geçiş sürecinde İstinye Üniversitesi‘ni tanımak isteyen adaylarla iletişimde aktif rol almak istiyorsan başvuru formunu eksiksiz doldur.

Son Başvuru Tarihi: 2 Haziran Cuma 13:00

Mülakat Tarihleri: 10-18 Haziran Haftası*

Tahmini Çalışma Takvimi: 10 Temmuz – 6 Ağustos 2023**

(*): Mülakatlar ilgili hafta içerisindeki 1 günde yüz yüze gerçekleştirilecektir.
(**): Çalışma takvimi YÖK ve ÖSYM tarafından ilan edildiğinde değişkenlik gösterebilir.

Çalışma Ekipleri

Tercih döneminde görev alacak ekipleri ve görevleri iyi tanıman başvurunu doğru bir şekilde yapabilmen için kolaylık sağlar. 

 • Fakülte Tanıtımcısı

  Bu öğrenciler fakültenin eğitim öğretim olanakları, varsa laboratuvar imkanları, sektörle yapılan iş birlikleri gibi bölümün öne çıkarılabilecek içeriklerini aday öğrencilere samimi ve dürüst bir şekilde aktarmaktan sorumlu olacaktır.

 • Kampüs Gezgini

  Genel olarak üniversite hakkında genel bilgi aktarırken kampüsün genel imkan ve olanaklarını aday öğrenciler ve velilerine tanıtan ekiptir. Kampüsleri iyi tanıması gerekir.

 • Çağrı Merkezi

  Yıl içerisinde iletişime geçtiğimiz aday öğrenci ve velilerin aranarak üniversitemizin tercih günlerindeki oluşacak iletişim ihtiyacına destek olan ekiptir.

 • Hoş Geldin Ekibi

  Aday öğrenci ve velilerin kampüslere girişlerinden kayıt alanına yönlendirilmesi ve karşılanması süreçlerinde destek olurlar.

 • İSÜ Uzmanı

  Adayların tercih süreçlerinde üniversitemize yerleşmesi halinde kazanabileceği burslar, tercih sıralamasına göre burs oranlarının ve ücretlerin bilgilendirilmesi, gerektiğinde öğrencinin üniversite tercihlerine bilgisi ve kişisel deneyimlerini samimi ve dürüst bir şekilde anlatmaktan sorumlu olacaktır.

 • Destek Ekibi

  Ofis içi ihtiyaçların takip edilmesi, yazıcılardan çıktı alınması, evrak & dosya taşınması, gerektiğinde diğer ekiplerin ihtiyaçlarına cevap vermek için elinden geleni yapar.

Aranan Nitelikler

Her iş farklı yetenek ve beceri gerektirse de ortak özellikler taşır. Aşağıdaki kriterlerin tamamını karşılıyorsan başvurunu bekliyoruz!

Başvuru Koşulları

Başvurunu olumlu olarak değerlendirmek isteriz, başvuru koşullarımızı inceledikten sonra uygun olduğunu düşünüyorsan başvuruna başlayabilirsin.

Merak Edilenler

Aklına takılan sorulara burada yanıt bulabilirsin.

İlgili mevzuat gereği Guide öğrenciler üniversitenin aktif öğrencisi olmak zorundadır. Mezun durumundaki öğrenciler asistan öğrenci olarak çalışamazlar.

YKS Tercih döneminde üniversite adayı öğrencilerin iletişim süreçlerinde ihtiyaç olan tüm basamaklarda aktif olarak görev alan öğrenci Guide olarak adlandırılır. 

Üniversite adayı öğrenci ve velilerin okulun eğitim ve burs olanaklarını yakından tanıması için yapılan faaliyetlerde kendi yetenek ve becerilerine uygun ekipte Tanıtım birimine bağlı olarak çalışır.

Evet, Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) belirlediği ücret standartları çerçevesinde günlük çalışma saati kadar ücreti maaş olarak alır. 

 • Tercih döneminin dinamiklerine göre şekillenen çalışma saatleri çerçevesinde günlük ortalama 8-10 saatlik çalışma süresi bulunmaktadır.
 • Öğrencilerin öğle yemeği, okul tarafından karşılanır.
 • Shuttle servisleri öğrencilerin geliş-gidiş saatlerine göre organize edilir.
 • Dönüşümlü çalışma prensibi ile geç çıkan geç gelir. 
 • Parçalı veya yarı-zamanlı olarak çalışılmaz. Belirtilen tarihlerin tamamında tam gün esaslı olarak planlama yapılır.
 • Hafta sonlarına ve bayram tatillerine denk gelen günlerde çalışma devam edecektir. 

Gelecekte ilan edilecek resmi çalışma takviminden en fazla 2 gün devamsızlık hakkı bulunmaktadır. Staj tarihlerini muhtemel çalışma tarihlerine uygun olarak planlamak faydalı olacaktır. 15 Temmuz – 15 Ağustos arasındaki tarihleri boş bırakmak faydalı olabilir.

Çalışma takvimi resmi makamların (ÖSYM ve YÖK) ilan edeceği tarihlere göre belirlenecektir. 

Meslek Yüksekokulu, Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 1. Sınıf öğrencileri başvuru yapabilirler. 

Bunlar dışındaki bölümlerde en az 3 akademik dönem tamamlamayan öğrenciler başvursa bile kabul edilmeyebilir.

Sorularına yanıt bulamadıysan tanitim@istinye.edu.tr adresine e-posta gönderebilir veya bizleri Vadi Kampüs 423 numaralı ofiste ziyaret edebilirsin.